Propozycja wyjazdu skiturowego do Rumunii – marzec 2018


Zapraszamy do zapoznania się z propozycją wyjazdu skiturowego organizowanego przez naszego Klubowego Kolegę Krystiana Dąbrowskiego:

Informacje ogólne. Wyjazd odbędzie się w terminie od 17 do 25 marca. Miejsce w zależności od warunków. Proponuję albo położone na północy Rumunii Góry Rodniańskie  charakterem przypominające nieco Tatry Zachodnie, albo położone w centrum kraju Fogarasze, które są z kolei podobne do Tatr Wysokich. Celem wyjazdu jest dobra zabawa na nartach w górach, wiec konkretne zjazdy, miejsca i charakter zostaną ustalone po konsultacji z uczestnikami, tak aby trudności zjazdów, ilość kilometrów pokonywanych dziennie nie była ponad siły. U podnóża gór przebiegają drogi do których można zrobić awaryjny zjazd. Infrastruktura na miejscu to znajdujące się w dolinach kwatery agroturystyczne, schroniska górskie oraz blaszane/betonowe schrony. Preferowana (ale nie ostateczna) opcja to trekking ze schroniska do schroniska z wykorzystaniem najciekawszych zjazdów. W razie niepewnych warunków możliwe jest zakwaterowanie w dolinie i wyjście na kilka krótkich (jedno, dwu dniowych) wycieczek oraz działalność przystokową.

Do samochodu mogę zabrać 4 pasażerów wraz ze sprzętem. Ceny na miejscu zbliżone do polskich.  Wymagane umiejętności to poruszanie się na turach obsługa ABC lawinowego i czerpanie funu z narciarskiej wyrypy w dzikich krajach. ;)

Pigułka informacyjna:

– Miejsce:   Rumunia – Fogarasze lub góry Rodniańskie ( W zależności od warunków śniegowych)

– Termin: 17-25 marzec

– Dojazd: własnym samochodem, przy 4 osobach to koszt około 200zł

– W zależności od warunków pogodowych freeride, wycieczki narciarskie lub działalność przystokowa

– Noclegi: agroturystyka, schroniska, schrony górskie.

Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt na klubowego maila lub bezpośrednio z Krystianem (dane do kontaktu zostały podane w mailu z 21 stycznia br.).