Nowe przewodniki, książki i czasopisma w zbiorach Biblioteki KW Lublin.


Biblioteka KW Lublin wzbogaciła swoją kolekcję o kolejne przewodniki, książki i czasopisma, które są darem od naszego lubelskiego kolegi Michała Kaweckiego. Wśród nowych pozycji możecie znaleźć m.in. przewodniki po takich rejonach wspinaczkowych jak Kalymnos, Arco, Rodellar, a także Jura Krakowsko-Częstochowska. Wśród otrzymanych czasopism dostaliśmy takie tytuły jak „Góry” i „Magazyn Górski”. Wszystkie pozycje będą udostępnione w Bibliotece KW Lublin https://kwlublin.pl/biblioteka-kw-lublin/

„Góry” to czasopismo poruszające tematy gór, wspinaczki i wydarzeń kulturalno-sportowych z nimi związanych. W każdym numerze przedstawiane są czołowe nazwiska światowego i polskiego środowiska wspinaczkowego i alpejskiego. Ponadto znaleźć można artykuły o charakterze przewodnika górskiego, historyczne reportaże oraz opisy różnych miejsc związanych z tematem turystyki. Mocną stroną magazynu są testy sprzętu, rynkowe i technologiczne nowinki czy zestawienia produktów wyłaniające te najlepsze.

„Magazyn Górski” kierowany jest do  ludzi zainteresowanych turystyką górską, trekkingiem i wspinaczką skalną. Adresowany do czytelników ciekawych świata oraz szukających inspiracji wyjazdowych i zakupowych. W bieżącym roku wydania profilowane – sprzęt turystyczny i wspinaczka.