Wyprawa na Ama Dablam i Island Peak


Najnowsze informacje od członków KW Lublin Emila Szymaniaka oraz Pawła i Mietka, którzy razem z 6-osobową grupą 1 listopada wyruszyli do Nepalu, aby zdobyć dwa  sześciotysięczniki w bliskości Everestu: Island Peak 6189m i Ama Dablam 6812m.

23 listopada: Niestety Ama Dablam nie chciała żebyśmy stanęli na jej szczycie. 21 listopada wychodząc z C2 udało nam się dojść do wysokości C3, ale ryzyko związane z naderwanym serakiem i silny wiatr zadecydowały o naszym odwrocie. 22 listopada na wierzchołku stanęła Zosia Bachleda. Bardzo jej gratulujemy! Dzięki wszystkim za wsparcie w trakcie trwania naszej wyprawy.
Emil

18 listopada: Oberwał się serak nad C3, brak możliwości noclegu. Lawina przysypała część poręczówek. Jutro wychodzimy z BC. ewentualny atak z C2, zobaczymy na miejscu. Emil.

14 listopada: Hej. Kilka zdjęć z Chukhung Ri oraz z drogi na i ze szczytu Island Peak. Pogoda super, bardzo ciepło. Przy dobrych wiatrach atak na Ame około 21. Pozdrowienia ze słonecznych Himalajów. Emil.

13 listopada: Udało się, Island Peak zdobyty. Pozdrawiamy – Paweł i Emil.

8 listopada: Obiad z widokami, zdjęcie z wczoraj z Tangboche. Dzisiaj jesteśmy w Dingboche. Planowane wejście na Island Peak 12/13 listopada. Emil.

6 listopada:  Hej! Pierwsze wyjście aklimatyzacyjne z Namche Bazar na Everest View na 3880 m n.p.m i szkoła Hilarego. Pogoda na razie super, jutro idziemy do Pangboche. Pozdrowienia od wszystkich. Emil.

.

Invalid Displayed Gallery