Marcin na wyprawie Prokletije 2018 w Czarnogórze


Powoli przychodzą do nas pierwsze relacje z wakacyjnych wyjazdów. Zapraszamy do przeczytania pierwszej z nich autorstwa Marcina Kowalika, który w ramach wyprawy Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego działał w jaskiniach Czarnogóry.

„W dniach 13 lipca – 5 sierpnia 2018 odbyła się trzynasta letnia wyprawa w Góry Przeklęte, Prokletije 2018 organizowana przez Wielkopolski Klub Taternictwa Jaskiniowego, przy współudziale Speleoklubu Świętokrzyskiego. Kontynuowano działania w masywie Beliča oraz Kolaty. Odkryto i zmierzono 2855 m nowych korytarzy w 11 jaskiniach, z czego 6 to nowe obiekty (jaskinie: Złota, Kryształowa, Ślubna, Zielona, Kraina Deszczowców, Oczy Sowy).

Podczas wyjazdu udało mi się uczestniczyć w akcjach w jaskiniach: Górniczej, Lodu, Czarny Szlak, Złota, Kryształowa. W dniu wolnym uczestniczyłem również w wycieczce na Złą Kolatę.

Pragę złożyć podziękowania dla wszystkich uczestników wyprawy za przyjazną atmosferę na bazie oraz podczas poszczególnych akcji a jaskiniach.

Więcej informacji odnośnie wyprawy znajduje się na stronie internetowej Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego (również na Facebooku) oraz Polskiego Związku Alpinizmu.”

fot. uczestnicy wyjazdu