KW Lublin w tatrzańskich jaskiniach i nie tylko


W dniach 27.02- 04.03 marca w ramach kursu jaskiniowego organizowanego przez Speleoklub Świętokrzyski odbył się zimowy obóz tatrzański, który zaowocował intensywną integracją i współpracą osób połączonych wspólną pasją eksplorowania gór i jaskiń, a także ciekawymi osiągnięciami. Spotkanie miało charakter rodzinno-turystyczno-sportowo-kursowy, gdyż wzięły w nim udział także dzieci i kobiety w ciąży. Miła, przyjazna (acz wymagająca ze strony instruktora Piotra Burczyka) atmosfera towarzyszyła nam przez cały czas w znanej bazie u Państwa Galiców w Kirach.

W obecnej edycji kursu jaskiniowego wzięły udział aż cztery osoby z Lublina, w tym dwóch członków KW Lublin – Barbara Jabłońska i Aneta Libera. Do kursantów dołączyli towarzysko inni członkowie  KW Lublin (Oliwia Libera, Marta Rembek, Marcin Kowalik, Wojtek Michalski, Jakub Szczepanik) i Speleoklubu Świętokrzyskiego. Wyjścia jaskiniowe obejmowały: Jaskinię Kasprową Niżnią, Jaskinię Zimną i Jaskinię Miętusią.

Oprócz działalności jaskiniowej Kuba Szczepanik i Marta Rembek pokonali drogę wspinaczkową Bladym Świtem na Buli pod Bandziochem (M6+/M7-, OS), a Marcin Kowalik i Wojtek Michalski drogę Nitka w rejonie Laboratorium.

Czas upłynął także na innych górsko-zimowych aktywnościach: skiturach (Wojtek), trekkingu (Aneta z Oliwią) oraz doskonaleniu narciarskich umiejętności.

Tekst: Aneta Libera

Zdjęcia: uczestnicy wyjazdu