Klubowy wyjazd skałkowy 19 – 21 maja 2017


W dniach 19-21 maja odbył się wiosenny wyjazd skałkowy KW Lublin, w którym uczestniczyli obecni oraz przyszli członkowie Klubu. Za bazę posłużyło nam pole namiotowe pani Urszuli Kieras w Olsztynie k. Częstochowy na Jurze Północnej. Większa część osób zjawiła się już w piątek, więc zaraz po zakwaterowaniu i zmontowaniu namiotów zasiedliśmy do wieczornej integracji przy ognisku z kiełbaskami i muzyce na żywo płynącej z gitary Janka Ciesielskiego.

Usytuowanie naszego obozu pozwoliło nam w sobotę z rana, w pełnym słońcu, wyruszyć na podbój skalnych szlaków. Po lekkich problemach z nawigacją w wykonaniu Kol. Mateusza, rozpoczęliśmy wspinanie na Pielgrzymie i Bońku, które zakończyło się około godziny 18 pierwszym samodzielnym przejściem tradowym w wykonaniu świeżo przyjętego członka klubu Kol. Adama.

Niedzielne wspinanie na grupie Dziewicy i na Bibliotece utwierdziło nas w przekonaniu, że jura Północna jest bardzo dobrze przygotowanym i utrzymanym rejonem, który ma swój swoisty “smaczek” przez fakt występowania “Jurajskiego mydła”. Również i tego dnia pogoda nie sprawiła nam smutnych niespodzianek.

Około godziny 17.00 rozjechaliśmy się w kierunku domów, kończąc ten jakże przyjemny wyjazd.

 

Tekst i zdjęcia: Adam Paszta